Pazin - Umag 63 - 10

Najava utakmica

Benneton pobjednik turnira

Objavljeno: 29.09.2008.

Drugi dan turnira Marijan Salamun- Salko otvorila je utakmica Puris - Benetton- 53-86 Pazinci su se prvoj četvrtini dobro držali, ali je u drugoj eskplodirao Frederico Loschi ( nije igrao protiv Splita) koji je na kraju trice imao 5-8 i uz 213 visokog Poljaka Wojciechovskog stvorio odlučujuću prednost. Do kraja utakmice igrali su svi igrači. 4. utakmica Zadar - Split 77 -69 U trećoj utakmici turnira Zadrani su već do poluvremena preko Mikulića i Blaževića i skočnog Popovića ostvarili preko 20 koševa razlike, koju su Splićani predvođeni Jakolišem do kraja smanjili na osam razlike.

Zadar - Benetton 81: 89 Zadar je sa Benettonom odigrao snažnu utakmicu i bio u „igri“ ali Frederico Loschi koji je i prošle godine bio najbolji igrač turnira ponovno je pogodio pet trica i odlučio utakmicu, iako su Zadrani „ginuli“ do zadnje sekunde. U posljednjoj utakmici turnira koja je odlučivala poredak od drugog do četvrtog mjesta domaći su odlično krenuli i vodili pet - šest razlike do zadnje minute prve četvrtine, koja se na kraju pokazala odlučujućom kada promašuju zicere i slobodna bacanja i svojom nepažnjom omogućili su preokret, no završilo je Puris - Split 63-73. U drugoj četvrtini prednost se povećava na deset razlike, ali početkom četvrte četvrtine domaći dolaze na pola koša i imaju prigodu povesti, ali snažni Najev svojom žestinom prema ocjeni sudaca do ruba regularnosti to onemogućuje. Do posljednje minute vodi se velika bitka i traže time-outi. Na kraju Splićani slave deset razlike. Stvorio se krug od tri ekipe s istim brojem bodova. Odlučila je koš razlika Zadar sa plus četiri, Split plus dva koša i Puris minus šest koševa sa jednom pobjedom odredili su konačni plasman vrlo uzbudljivog i do zadnje sekunde neizvjesnog turnira. Domaćini su mogli biti i srebrni, ali su džentelmentski „prepustili“ gostima srebro i broncu. Sljedeće godine u istom sastavu sve ekipe su potvrdile nastup na petom memorijalnom turniru Marijan Salamun- Salko!

3. utakmica Puris - Benetton- 53-86 ( 13-19, 10-30, 18-15, 14-22) suci Koraca i Maurel

PURIS. T. Zgrablić 2, Tupeci, Ćus 3, Miletić 10, Daus 2, Mlekuš 5, Belac, Mogorović, Fonović 19, A. Zgrablić 5, Sopta 7.

BENETTON: De Nicolao, Gentile, Brusamanello, Valesin 5, Chunelato 1, Loschi 18, Sandri 12, Gaylor 9, Trevesin 9, Wojciechovski 23, Vanone 2, Deguara 7.

4. utakmica Zadar - Split 77 -69 ( 24-14, 20-8, 20-20,13-27) suci: Koraca i Maurel

ZADAR: Mikulić 22, Pelzman 2, Jurišić, Blažević 25, Milin , Vlaić 8, Crnjak, Batur 12, Popović 8, Šango, D. Škara, F. Škara

SPLIT: Vidović, Matić 4, Katić 13, Babić 11, Nikolić 3, Markulin, Čorić, Jakoliš 17, Prce, Najev 8, Delaš, Ganjčević 13.

5.utakmica Zadar - Benetton 81: 89 (19:22, 19:26, 17:24, 26:17)

Zadar: Mikulić 21, Pelizman Jurišić 2, Blažević 23, Milin, Vlaić, Crnjak 2, Batur 20, Popović 13, Šango, Škara, Škara,

Benetton: De Nicolao 14, Gentile 4, Rusamarello, Deguara 8, Wojciechowski 8, Valesin, Chinellato, Loschi 17, Sandri 21, Varrone 3, Gaynor 10, Trevisin 6.

6. Puris - Split 63-73 ( 19- 24, 16-17, 9-9, 19-19)

PURIS. T. Zgrablić 2, Kličić 1, Ćus 5, Miletić 10, Daus , Mlekuš 6, Belac, Mogorović, Fonović 18, A. Zgrablić 10, Sopta 5.

SPLIT: Vidović, Matić 4, Katić 4, Babić 16, Nikolić 6, Markulin 4, Čorić, Jakoliš 18, Prce, Najev 21, Delaš, Ganjčević.