Podravac Gigant - ŽKK Pula
(Prva ženska liga)

Težak poraz na startu

Objavljeno: 13.05.2010.

Cedevita je rutinski prošla svog prvog protivnika, pokazujući već od prve minute da mladi Puljani nemaju nikakvih šansi. Predvođena raspoloženom trojkom Filip Bundović (21p. 8sk), Matteo Rakitić (17p, 5as) i Karlo Lebo (16p, 5sk), momčad Marina Mindoljevića kontinuirano je podizala prednost, lagano probijajući nemoćnu obranu Pule, dok je u obrani protivničke napade najčešće prekidala prije centra, natjeravši ga na čak 35 izgubljenih lopti. Osam ih je izgubio Dino Rakić, no s 26 poena i osam skokova ipak je bio najbolji igrač poražene momčadi.

Danas PULA 1981 igra sa domaćinom Kaštelom u 19-00 sati.

Kaštelani su u vrlo neizvjesnoj utakmici preokrenuli -14 s kraja prvog poluvremena i s tek 27% šuta iz igre u neizvjesnoj završnici svladali Međimurje. Najveći doprinos pri stizanju zaostatka dao je Mario Jurić (14p, 15sk) svojim ofenzivnim skokovima i koševima, a pobjednik je odlučen u posljednjoj minuti kada je Branko Sirotković pogodio dodatno slobodno bacanje za 56:52, a nakon što je na drugoj strani Matej Vonić promašio tricu Zvonimir Špralja s linije slobodnih bacanja vodi domaće do 58:52. Luka Franin pogodio je prvu tricu (58:55), ali gotovo s zvukom sirene promašuje drugu za produžetak. Uz Topića se u kaštelanskoj momčadi istakao i Rino Dugonjić (16p, 8sk), dok je Damjan Miko nanizao 18 poena (8sk) za Međimurje.

Pula 1981 - Cedevita 62:114 (12:28;21:28;14:27;15:31)
Pula 1981: Kaić 2, Milekić 6, Hadžić, Grabovac 2, Maurel 7, Marin 5, Bilić, Škoro 2, Konjević 12, Rakić 26, Kovačević.
Cedevita: Zekan 2, Bičanić, Lebo 16, Mustapić 6, Hrkač 9, Rakitić 17, Herendić 14, Perić 13, Jelenek 10, Urli, Jurčević 6, Bundović 21.

Kaštela - Međimurje 58:55 (10:15; 8:17; 20:8; 20:15)
Kaštela: Topić J., Vučina, Špralja 9, Jurić H. 7, Lagator, Nikolov, Jeličić, Matenda, Sirotković 7, Dugonjić 16, Jurić M. 14, Maleš 5.
Međimurje: Jelenić 7, Miko 18, Štefok, Agić 2, Franin 10, Car 3, Vonić 9, Lepen 6.

preuzeto iz: kosarka.hr