Kvarner 2010 - Pazin
(MŽ Juniori)

Jazine bolje od Stoje

Objavljeno: 10.12.2015.

Košarkaši Stoje nisu uspjeli ponoviti prošlogodišnji uspjeh kada su ušli među 16 najboljih ekipa u Kupu Krešimira Ćosića. U utakmici odigranoj sinoć na Stoji bolji su bili košarkaši Jazina iz Zadra.

Nakon izjednačenih uvodnih minuta susreta gosti pokazuju da dolaze iz grada u kojem je košarka religija. Od uvodnih 8:7 u četvrtoj minuti susreta gosti rade veliku seriju i na kraju prve četvrtine vode rezultatom 29:10.

Domaćini se vraćaju u drugoj četvrtini, imaju priliku u tri navrata smanjiti razliku ispod 10 koševa, ali u tome ne uspijevaju i Zadrani do poluvremena zadržavaju prednost iz prve četvrtine, 49:30.

Na početku treće dionice gosti odmah „stavljaju“ dvije trice i tu je pobjednik odlučen. Pri kraju susreta trener domaćina Korošec dao je priliku svim igračima, a krajnji rezultat susreta glasi 95:66 za Jazine.

Za Stoju Bulešić je ubacio 13 , Tumpić 12 i Dasko 10 koševa dok su kod gostiju čak petorica igrača imala dvoznamenkasti učinak; Dražović je zabio 21 koš, Bulić i Atelj po 16, a Jelenković i Mikulić po 11 koševa.

Nakon ispadanja iz kupa, Stoja se okreće završnici prvog dijela u A2 ligi Zapad gdje za vikend gostuje u Rijeci kod ekipe Zameta.

Stoja – Jazine Arbanasi 66:95 (10:29; 20:20; 12:33; 24:13)

Stoja: Pajković 2, Gustovarac 2, Ivis, Bulešić 13, Dasko 10(2), Ivanković 6, Martinović 6(2), Tumpić 12(2), Drobnjak 3(1), Lukin, Đugum 5, Premasunac 7. Trener: Vladimir Korošec

Jazine Arbanasi: Kovačević 2, Jelenković 11(3), Bulić I. 16(2), Anđelić 5(1), Bulić J. 13, Atelj 16(2), Dražović 21, Mikulić 11(2)