23.12.2017. 11:00h
Poreč - Kastav

Primorka pobjednik memorijala

Objavljeno: 26.09.2016.

Košarkaški klub Primorska iz Kopra pobjednik je 12. Memorijalnog turnira Josip Joža Sever. U finalu su, nakon odlične utakmice, slavili protiv Škrljeva konačnim rezultatom 67:76.

Gledatelji su imali priliku svjedočiti neizvjesnom prvoligaškom susretu u kojem se Škrljevo u nekoliko navrata pokušalo odlijepiti na veću razliku, no Slovenci su se svaki put vraćali u egal da bi u posljednjim minutama okrenuli vodu na svoj mlin i odnijeli kući prvi trofej u povijesti novoosnovanog kluba.

U susretu za treće mjesto na meniju je bio još jedan gradski derbi između domaćina turnira Pule 1981 i Stoje. Unatoč brojnim izostancima kod obje ekipe gledatelji su imali priliku svjedočiti 30 minuta odlične, borbene košarke uz stalne izmjene u vodstvu. Na kraju je kod Puležana presudio umor i u posljednjoj su četvrtini vidno pali u ritmu što iskusni igrači trenera Korošeca koriste za "bijeg" na pristojnu razliku te mirno utakmicu privode kraju za konačnih 59:77. Raduje da je kod Bijeloplavih vidljiv napredak u igri i pristupu pa trener Dalibor Mezulić može optimistično nastaviti pripremati ekipu za početak sezone, naravno, u nadi da će konačno imati sve igrače na raspolaganju.

Za najboljeg igrača turnira izabran je Duda Sanadze, gruzijski šuter iz pobjedničke ekipe.

U uvertiri seniorskih finala subotnje košarkaško jutro u Pattinaggiu ispunilo je veselje najmlađih igrača, polaznika Škole košarke, koji su odmjerili snage u minibasketu, na koševima primjerenim njihovom uzrastu. Nakon njih su na sceni bili kadeti: u istarskom derbiju puleni trenera Siniše Žarića pobijedili su vršnjake Poreča konačnim rezultatom 70:33.

Nadamo se da su svi uživali u ova dva košarkaška dana, čika Joža tamo gore sigurno je, a to nam je najbitnije. Vidimo se sljedeće godine!

ŠKRLJEVO - PRIMORSKA 67:76 (26:18, 15:25, 20:16, 6:17)

Škrljevo: Dubelj 2, Konjević 15, Stipčić 10, Molnar, Palčić 11, Milekić 3, Bilalović, Juričić 4, Boban 2, Cook 2, Vodopija, Marasović 10, Radunić 8, Williams; trener: Bujas.

Primorska: Gajuć 14, Franklin 11, Glas 5, Sanadze 13, Hasić, Zadnik 2, Petrovič 4, Kosi 6, Zupan 4, Lisica, Morina 6, Radulovič 6; trener: Sekulić.

PULA 1981 - STOJA 59:77 (14:16, 17:10, 21:27, 7:24)

Pula 1981: Sijamhodžić 4, Perdija 9, Zvijerac, Šoba 7, Ćosić 8, Kondić 1, Malagić, Percan, Vratarić, Savin-Belas, Rakić 14, Đugum 15; trener: Mezulić.

Stoja: Budisavljević 9, Gustovarac, Krivokuća 6, Bulešić 9, Dasko 11, Ivanković 12, Sošić, Veljković, L.Buršić, Premasunac 25, Pajković 4, M.Buršić; trener: Korošec.