KK GHIA STAF PAZIN - KK CEDEVITA ZAGREB 72 - 75 (17-16, 19-17,
PALACANESTRO TREVISO - KK PSV RIJEKA 89-88 ( 18-20, 20-27, 28-26, 23-13)
KK GHIA STAF PAZIN - PALACANESTRO TREVISO 53-58 ( 16-17, 13-6, 11-16, 13-19)
KK CEDEVITA ZAGREB - KK PSV RIJEKA 96-49 ( 18-17, 23-6, 30-12, 25-19)
KK CEDEVITA ZAGREB - PALACANESTRO TREVISO  79-53 ( 25-5, 16-11, 28-22, 19-15)
KK GHIA STAF PAZIN - KK PSV RIJEKA - 67-73 ( 11-10, 12-32, 25-15, 19-16)

U Pazinu je protekli vikend održan dvanaesti tradicionalni memorijalni turnir Marijan Salamun Salko. Već nakon prvog dana turnira najava je bila sjajna, dvije favorizirane ekipe "izvukle" su se doslovno u zadnjim sekundama utakmica.
    Najprije je u prvoj utakmici Cedevita povela sa 15-6, ali su već u prvoj četvrtini Pazinci okrenuli na 17-16. Vodili su cijelu utakmicu ( pogodili su 11 trica) i do deset razlike. Minutu do kraja 72-68. Izgleda da su se umorni preplašili dragocjene pobjede i renomea protivnika koji je izjednačio (prvi puta nakon početka utakmice) 14 sekundi do kraja utakmice. Domaći su nažalost ponovno brzopleti i gosti sekundu do kraja najprije iz bacanja vode pola koša i onda iz skoka popravljaju promašeno bacanje za 72-75. Šteta Cedevita je bila na pladnju, ali i ovakva utakmica je za domaćine turnira veliki uspjeh, pogotovo nakon visokih poraza Trevisana i Riječana u nastavku turnira. U drugoj utakmici Palacanestro Treviso ( ex Benettonbasket) opasno je visio protiv Riječana krajem treće četvrtine bilo je minus devet. Talijani su poveli pola minute do kraja iz slobodnih bacanja dva koša razlike. U zadnjem napadu Riječaninu Koliću zicer curi iz koša, ali sutkinja Cvijanović dosuđuje dva bacanja. Pogađa jedno bacanje za slavlje gostiju iz Trevisa. Drugog dana turnira Pazinci ponovno igraju čvrsto i vode većim dijelom utakmice protiv Trevisana, ali do kraja Talijani su uspješniji i pobjeđuju sa pet razlike.
    U drugoj utakmici turnira Cedevita je "razmontirala" Riječane sa 47 razlike. Trećeg dana turnira sjajna prva četvrtina Cedevite koju su agresivnom obranom slomili Talijane u prvoj četvrtini sa 25-5, a ostalo do konca bilo je samo odrađivanje. U zadnjoj utakmici turnira Pazinci su krenuli konkretno i vodili četiri do pet razlike u drugoj četvrtini kada se ozljeđuje Gvido Guštin ( do kraja nije ulazio) i ekipa u šoku negativno reagira što koriste Riječane i do poluvremena vode sa 19 razlike! Ipak u drugom dijelu domaćini pokazuju karakter i smanjuju i na tri razlike. Do kraja ipak šest razlike za FSV. Treba napomenuti da je turnir otvorio gradonačelnik Pazina Renato Krulčić, da je drugoga dana tradicionalno bio posjet grobu pokojnog Salka, a navečer "stručni razgovori trenera i stožera ekipa". Pehare za najbolje ekipe podijelili su predsjednik Saveza sportova grada Pazina Lucijan Ujčić i predsjednik KK Ghia staff Pazin Neven Ćus. Najbolji igrač turnira je Karlo Lukačić iz Cedevite, a najbolji domaći Mauro Levak koji je sjajno povukao ekipu u drugom poluvremenu sa Riječanima. Sa stručnog motrišta domaćima su važnije tri ravnopravne utakmice od plasmana ekipe iako je svaka pobjeda važna. Imaju i satisfakciju da poslije prvoplasirane Cedevite imaju najbolju koš razliku na turniru. Najvažnije je da stječu iskustvo kako za natjecateljsku sezonu, tako i u svom razvoju kao mladi igrač od kojih klub mnogo očekuje u skorom razdoblju. Pripreme za trinaesti memorijalni još jači turnir u istim terminima i istom razdoblju u 2017. su već krenule!